Ankara Boşanma Avukatı

Ankara Boşanma Avukatı

Ankara boşanma avukatı, sizlere en hızlı dava süreçlerini sunmaktadır. Boşanma avukatı, aile hukuku içeriğine giren ve evliliklerini sonlandırmak isteyen kişilerin açacağı boşanma davalarına bakan avukattır. Resmi olarak boşanmak isteyen kişilerin boşanma davası açması gerekmektedir. 

Anlaşmalı boşanma avukatı, doğru hukuki adımlar ile boşanma davasının kısa süre içerisinde sona erdirilmesini sağlamaktadır. Fakat anlaşmasız ve karşı taraftan talep istenen davalarda dosya hakim tarafından incelenmekte ve bu doğrultuda dava süreci uzamaktadır. Bu süreçte etkili çözüm almak ve istediğiniz talepleri elde etmek için müvekkili olacağınız tecrübeli boşanma avukatı sizlerden delil isteyecektir. Aile düzenini bozacak ve huzuru kaçırmaya yeterli olacak her delil aleyhinize pozitif dönüş sağlayacaktır.

Boşanma Avukatı Nedir?

Boşanma avukatı, aile düzeni bozulmuş ve resmi olarak eşi olan kişiden ayrılmak isteyen bireylerin dava sürecini yürüten avukattır. Boşanma davasına bakacak avukatın, aile hukuku konusunda yeterli bilgiye sahip olması gerekmektedir. Boşanma sürecini bilgili bir avukat ile birlikte yürütmek her zaman sizlerin faydasına olacaktır.

Batıkent boşanma avukatı sizlere en iyi hizmeti sunmaktadır. Dava sürecini iyi yöneten ve müvekkili doğru şekilde bilgilendiren boşanma avukatı davanın sonunda alınacak kararlara oldukça fayda sağlayacaktır. İyi bir boşanma avukatı şeffaf bilgiler sunmalı ve müvekkiline güven duygusunu sağlamış olmalıdır. Boşanma davası ile ilgilenecek mahkeme boşanacak kişilerin son 6 ay içerisinde yaşadıkları şehirdeki mahkemedir. Bu dava süreci ile aile mahkemeleri ilgilenmektedir. Ankara boşanma avukatı 2021 ücretleri birden fazla etken doğrultusunda belirlenmektedir. Bu etkenler şu şekildedir;

  • Davanın çeşidi( anlaşmalı, çekişmeli),
  • Karşı taraftan istenen tazminat, mal, bölüşmesi sağlanamayan ortak mallar,
  • Dava sürecinin uzaması,
  • Karşı tarafın hala aynı ülkede yaşıyor olması( başka bir ülkedeyse farklı bir prosedür izlenmektedir.),

Bu maddeler ile boşanma davası avukatının ücreti belirlenmektedir. Ankara en iyi boşanma avukatı tavsiye almak için bizleri tercih edebilirsiniz.

Boşanma Davası Süreci Nasıl Yürütülmektedir?

Ankara boşanma avukatı en etkili dava süreçleri için sizleri beklemektedir. Boşanma davası belirli bir prosedür ile ilerlemektedir. Bu prosedürün işlenişi ve neler yapılması gerektiğini aile hukuku konusunda uzmanlaşmış avukat sizlere anlatmaktadır.

Boşanmada mal paylaşımı ve boşanma davasını açan kişinin istekleri dosyadaki delil ve kanıtlara göre incelenmektedir.  Sözlü hiçbir delil mahkeme tarafından incelenmemektedir. Bireylerin suçlandığı olayı kabullenmemesi halinde bunlarda dikkate alınmayacaktır. Boşanma davaları anlaşmalı ve çekişmeli olarak ikiye ayrılmaktadır.

Anlaşmalı boşanma davaları genellikle tek celsede sonlandırılmaktadır. Çekişmeli boşanma davaları ise talep edilen tazmin ve sunulan delillere göre birkaç celse sürebilmektedir. Usulen davayı kusursuz ve aile huzurunu bozacak faaliyetlerde bulunmamış tarafın açması gerekmektedir. Aksi durumlarda dava reddedilebilmektedir. Boşanma davalarında avukat tutmak zorunlu değildir fakat etkili sonuç almak isteyen taraf kesinlikle avukat tutmalıdır. Ankara en iyi boşanma avukatı hizmeti almak için bizleri arayabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

İletişim için tıklayınız

Türk Medeni Kanunu

Leave A Comment

All fields marked with an asterisk (*) are required