Ankara Boşanma Avukatı

Ankara boşanma avukatı, Türk hukuk sisteminde yer alan en önemli ve hassas hukuk dallarından biri olan aile hukuku içinde bulunan boşanma kanununun davalarına bakmaktadır.

Boşanma avukatı, müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik hizmeti sunma becerisine, bilgisine ve kapasitesine sahip olmalıdır. Boşanmayla beraber; nafaka, maddi manevi tazminat, çocuklar için velayet, düğün takıları, evlilik sırasında ve öncesinde alınan malların durumu gibi üzerinde özenle çalışılması gereken birçok konu göz ardı edilebilmektedir. Bu gibi durumlarla en iyi boşanma avukatı ilgilenmektedir. Boşanma aşamasında eşinizle birlikte anlaşma tartışmalarına girmeden önce tecrübeli boşanma avukatı ile görüşmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Hızla artan boşanma davaları ile Türkiye’nin her yerinde boşanma davalarına bakan avukatların sayısı oldukça fazladır. Boşanma davalarında yetkili mahkeme, çiftlerin davadan önce altı aydan beri birlikte oturdukları yer mahkemesi olarak belirlenmektedir. Örneğin, çiftin davadan önce son 6 ay içinde ikamet ettikleri yer Ankara Batıkent olması halinde yetkili mahkeme Ankara Mahkemeleri olacaktır. Bu yüzden de çiftlerin istedikleri bir Batıkent boşanma avukatı ile iletişime geçmeleri sağlıklı olacaktır.

En İyi Boşanma Avukatı

Türkiye’nin her ilinde olduğu gibi Ankara boşanma avukatı skalası da oldukça geniştir. Bu yüzden boşanma kararı alan çiftler Ankara en iyi boşanma avukatı için araştırma yapmaktadırlar. En iyi boşanma avukatı, dava sonucunda daha fazla hak kazanmanıza yardımcı olmaktadır. Boşanma davası sonrasında meydana gelen velayet, tazminat ve nafaka gibi sorunlarda da en iyi boşanma avukatları sizlere destek sağlamaktadır.

Ankara Boşanma Avukatı Ücretleri

Boşanma davalarına bakan boşanma avukat ücretleri, avukatın iş tecrübesine ve davanın çekişmeli mi anlaşmalı mı olarak gerçekleşmesi durumuna göre farklılık göstermektedir. Çekişmeli boşanma davalarında süreç uzar bu durumda maddi ve manevi bir kayba sebep olur. Fakat anlaşmalı boşanmalar karşılıklı anlaşan çiftlerin, anlaşmalı boşanma avukatı ile bir dilekçe hazırlayarak mahkemeye sunması sonucunda tek celsede boşanmanın gerçekleşmesine olanak sağlar.

Ankara boşanma avukat ücretleri 2021 birçok etken doğrultusunda değişiklik göstermektedir. Fiyatları etkilemekte olan en büyük unsur boşanma davasını meydana getiren sebeptir.

İletişim

Leave A Comment

All fields marked with an asterisk (*) are required