Anlaşmalı Boşanma Davası Avukatı

Anlaşmalı Boşanma Davası Avukatı Ankara

Anlaşmalı Boşanma Davası Avukatı Ankara, Ankara`da anlaşmalı olarak boşanma isteyen çiftlere gereken hukuki destek ve hukuki danışmanlık hizmetlerini sağlamakta olan alanında uzman, profesyonel aile hukuku avukatlarını ifade etmektedir. Boşanma davaları, uzun sürebilen, duygu yoğunluklu ve stresli süreçlerdir. Bu süreçlerde duygu yönetiminin yapılması ve boşanmaya ilişkin pek çok konu hakkında karar aşamasının sağlıklı bir şekilde sağlanabilmesi oldukça güçtür. Bu nedenle bu süreçlerde bir profesyonelden destek alınması ve boşanma süreçlerinin açıklığa kavuşturulması en mantıklı çözüm yoludur. Ankara bölgesinde anlaşmalı boşanma davalarınızda hukuki süreçlerde destek almak için Mas Hukuk Bürosu ile iletişim sağlayabilir, alanında uzman aile hukuku avukatlarının sizlere sunacağı yol haritaları ile boşanma davalarınızı en kısa süre zarflarında tamamlayabilirsiniz. Anlaşmalı Boşanma Davası Avukatı

Boşanma Avukatı Tavsiye

Boşanma Avukatı Tavsiye, boşanma davalarında görev almakta olan profesyonel boşanma avukatlarını tanımlamaktadır. Boşanma davaları, birbirinden ayrı pek çok konunun değerlendirmeye alınıp taraflar arasında kesin olarak boşanma kararının alınmasına bağlı olarak gerçekleştirilmektedir. Boşanma davaları Medeni Kanun hükümlerine uygun şekilde gerçekleştirilmektedir.

Anlaşmalı Boşanma Davaları

Anlaşmalı Boşanma Davaları, tarafların her ikisinin de boşanmak istediği boşanma davaları olarak tanımlanmaktadır. Bir boşanma davasının anlaşmalı boşanma davası olarak nitelendirilebilmesi için tarafların her ikisinin de boşanmayı kabul etmiş olması veya boşanmak isteyen tarafın boşanma isteğinin karşı taraf tarafından kabul edilmiş olması gerekmektedir. Anlaşmalı boşanma davalarının görülebilmeleri için tarafların boşanma gerekçelerini hakim karşısında açıklamaları gerekmektedir. Anlaşmalı boşanma davaları evliliğin üzerinden en az 1 yıl geçmesi durumunda açılabilmektedir.

Özel Boşanma Sebepleri

 • Özel Boşanma Sebepleri, boşanma davalarının açılmasına neden olan sebeplerdir. Bu sebepler en temel hâliyle aşağıda belirtildiği gibidir:
 • Zina
 • Cana ve hayata kast
 • Haysiyetsiz hayat sürme
 • Suç işleme
 • Terk
 • Akıl sağlığının yerinde olmaması
 • Kötü muamele
 • Onur kırıcı davranış
 • Genel Boşanma Sebepleri
 • Genel Boşanma Sebepleri, boşanma davalarının görülebilmeleri için belirtilmiş sebepler olarak nitelendirilmektedir. Genel boşanma sebepleri aşağıda belirtildiği gibidir:
 • Güven sarsıcı hâl ve davranışlar
 • Eşin ahlaksızlık ile suçlanması
 • Evliliğe dair, aile sırlarının başkaları ile paylaşılması
 • Eşlerden birisinin çocukların bakımları ile ilgilenmemesi
 • Eşlerden birinin diğerini sevmediğini açıklaması
 • Eşlerin birbirlerine ve birbirlerinin aile bireylerine karşı saygısız davranışlarda bulunmaları
 • Cinsel ilişkiden kaçınılması

Boşanma Avukatı Tavsiye

Boşanma Avukatı Tavsiye, boşanma davalarında görev almakta olan alanında uzman ve yetenekli avukatları tanımlamaktadır. Boşanma avukatları anlaşmalı veya çekişmeli boşanma davalarında görev alabilmektedir. Boşanma avukatlarına ilişkin tavsiyeler alınırken her boşanma davasının kendisine has olduğunu ve boşanma davalarında başka boşanma hikayelerinin etkisinde kalınmaması gerektiği bilincinde olunmalıdır. Aksi takdirde boşanma davaları farklı yönlere çekilmekte ve bu durum da dava süreçlerinin uzayıp zorlaşmasına neden olmaktadır. Boşanma avukatlarından boşanma davalarınız ile ilgili bilgi ve destek almak için Mas Hukuk Bürosu`nun alanında uzman boşanma avukatları ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Ankara Kadın Boşanma Avukatı

Ankara Kadın Boşanma Avukatı, Ankara bölgesinde boşanma davalarında görev almakta olan kadın boşanma avukatlarını tanımlamaktadır. Kadın boşanma avukatları sahip oldukları hukuki bilgi birikimleri ve tecrübeleri ile boşanma davanızda size en uygun yol haritasını çıkaracaklardır. Ankara`da alanında uzman boşanma avukatlarından hukuki destek ve hukuki danışmanlık hizmetleri almak için Mas Hukuk Bürosu ile irtibat sağlayabilirsiniz.

Ankara Boşanma Avukatı Yorumları

Ankara Boşanma Avukatı Yorumları, Ankara`da boşanma davalarında görev almakta olan boşanma avukatları ile ilgili yapılan değerlendirmeleri ifade etmektedir.

En İyi Boşanma Avukatı Yorumları

En İyi Boşanma Avukatı Yorumları, Ankara`da boşanma davaları süresince bilgi birikimleri ve tecrübeleri ile görevlerini ifa etmekte olan boşanma avukatlarına ilişkin değerlendirmeleri tanımlamaktadır.

Boşanma Avukatı Ücreti

Boşanma Avukatı Ücreti, boşanma davalarına ilişkin süreçler için belirlenen ücretlendirmeleri tanımlamaktadır.

Boşanma Avukatı Ücreti 2022

Boşanma Avukatı Ücreti 2022, bu yıl için boşanma davaları süresince belirlenen ücretlendirmeleri ifade etmektedir.

Ankara Boşanma Avukat Ücretleri

Ankara Boşanma Avukat Ücretleri, Ankara`da boşanma davaları için belirlenmiş olan ücretlendirmelerdir. Boşanma davalarına ilişkin ücretlendirmeler için Mas Hukuk Bürosu`ndan bilgi alabilirsiniz.

Leave A Comment

All fields marked with an asterisk (*) are required