Boşanma Avukatı Ücreti

Boşanma Avukatı Ücreti, ayrılma kararına varılan evliliklerin sona erdirilmesi için başvurulan avukattır. Evlilik sürecindeki problemler neticesinde aile avukatı yolu ile boşanma davası açabilme imkanınız bulunmaktadır. Boşanma kararının verilmesinin ardından aile mahkemelerine avukat yardımıyla dava dilekçesi yollanmaktadır. Bu noktada avukatlardan hukuksal destek almak gerekmektedir. En iyi boşanma avukatı, boşanma davalarını en kısa sürede bitiren ve müvekkilini bu işten kârlı bir şekilde çıkarabilen avukattır.

Nafaka, mal paylaşılması, tazminat ve velayet gibi hususlar, Türk Medeni Kanunu’na göre boşanma konusunun içerisindedir. Dilekçelerin hazırlanması ile bu konu ileri boyuta taşınılabilir. Daha sonra ise bu süreç, Ankara boşanma avukatı ile sürdürülmelidir.

Boşanma Avukatlarının Talep Ettiği Ücretler

Ankara boşanma avukatı ücretleri 2021 yıllara göre farklılık göstermektedir. Bazı davalar uzun ve zorlu geçebilmektedir. Bu tür davaların da ücretleri artış gösterebilmektedir. Avukatlık ücretlerinin belirlenmesi konusunda 2020 yılı Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi dikkate alınmaktadır. Bunun yanı sıra, mahkeme masrafları; bu ücretlere dahil edilmemektedir. Ayrıca, mahkeme ücretleri, müvekkil tarafından gerçekleştirilir.

Tecrübeli boşanma avukatının talep ettiği ücret; diğer avukat ücretlerinden farklılık içermektedir. Bu ücretler hakkındaki bilgileri Ankara boşanma avukatı ile görüşülerek öğrenilebilirsiniz.

Avukatların Anlaşmalı Boşanma Davalarındaki Rolü

Anlaşmalı boşanma davalarında evlilik genellikle boşanma protokolü ile sona erdirilmektedir. Burada bahsi geçen boşanma protokolü; her iki tarafın da boşanma durumu gerçekleştiği vakit elde edecekleri yükümlülükleri içermektedir. Bu sebeple belirtilen protokolün anlaşmalı boşanma avukatı tarafından hazırlanması daha faydalı olmaktadır. Ayrıca eşler; hazırlanacak olan boşanma protokolü ile bazı konularda anlaşma sağlayabilmektedirler. Bu konular şöyle açıklanabilir:

  • Velayet
  • Nafaka
  • Mal Paylaşımı
  • Maddi ve Manevi Tazminat konusu
  • Ev eşyalarının paylaşımı

Bu anlaşmalı boşanma davalarında Ankara boşanma avukatı da hizmet vermektedir. Ayrıca boşanmak için başvuran eşlerden Batıkent’te oturan varsa Batıkent boşanma avukatı bu konu hakkında hizmet verebilmektedir.

Boşanma Davası Nasıl Açılabilir?

Boşanmaya neden olan sebepler iyi belirlendikten sonra dava dilekçesi hazırlanır. Tarafların birbirinden boşanma dışında zaman zaman farklı talepleri de olabilmektedir. Boşanma davası açmayı düşünen bireye usulen bazı sorular sorulur ve talepler netleştirilir. Sorulan sorular şu şekildedir.

  • Müvekkilin velayet hakkı gibi bir talebi bulunmakta mıdır?
  • Nafaka isteği var mıdır?
  • Mal paylaşımı yapılması hakkında herhangi bir talebi var mı?
  • Maddi ya da manevi tazminat talebi var mı?
  • Müvekkilin yanıtlarına göre süreç oluşturulur ve dava dilekçesi oluşturulur.

Tecrübeli boşanma avukat, dilekçe hazırlandıktan sonra dava dosyasını hazırlamaya başlar. Bu dava dosyası için yeterli kadar dilekçe örneği ve delil bulundurulması gerekmektedir. Tüm bilgiler Ankara boşanma avukatı tarafından hazırlanmış dosyanın içinde yer alır. Dava dosyası hazırlandıktan sonra ise vezneye gereken ödemeler yapılır. Sonrasında ise ilgili dosya teslim edilerek boşanma davası açarız. Ankara en iyi boşanma avukatı tavsiye arayanlar için birçok başarılı avukat bulunmaktadır.

İletişim

Leave A Comment

All fields marked with an asterisk (*) are required