Ankara Boşanma Avukatı Ücretleri 2022

Ankara Boşanma Avukatı Ücretleri 2022

Ankara Boşanma Avukatı Ücretleri 2022

Ankara Boşanma Avukatı Ücretleri 2022 ; Türk Medeni Kanunu kapsamında  yer alan boşanma hukuku kendi içerisinde ikiye ayrılır. Boşanma sürecinde taraflar avukatlara belli miktarda ücret öderler. Avukatlık vekalet ücretleri mahkeme tarafından , davanın sonunda belirtilen miktardadır. Boşanma avukatı ücretleri 2021 yılında yeni rakamlar ile karşımıza çıkmaktadır.

Her yeni yılda olduğu gibi  bu yıl sonunda da Türkiye Barolar Birliği tarafından avukatlık asgari ücret tarifesi bildirilmiştir. Yayınlanan ücretlerin miktarına avukatlık asgari ücret tarifesi üzerinden ulaşmanız mümkündür. Ankara boşanma avukatı ücretleri Ankara’da görev yapmakta olan Ankara Avukat Ofisi ve Ankara Hukuk Bürosu için geçerlidir. Farklı illerde kayıtlı olan avukatlar, kendi hizmet verdikleri illerinin Barosunda yer alan ücreti dikkate almaktadırlar.

Boşanma Sebepleri

  • Kötü muamele, onur kırıcı veya küçük düşürücü davranışta bulunmak
  • Aldatmak
  • Küçük düşürücü hareketlerde bulunmak
  • Eşlerin birinde akıl hastalığı durumu bulunması
  • Ahlak dışı bir hayat sürmek
  • Ortak olan konutun terk edilmesi
  • Evlilik birliğinin temelinden sarsılmış bulunması
  • Hayata kast etme

Yukarıda yer alan boşanma sebepleri sadece örnek davalardan oluşturulmuş birer sebeptir. Her boşanmanın sebebi, her ailenin farklı olması gibi, farklıdır. Boşanma sırasında her iki taraf da dinlenir her iki tarafın da bu boşanma davası sürecinden farklı talepleri bulabilir. Arabuluculuk yöntemi ile anlaşmalı bir yol izlenebilir ya da kişiler ispat yoluna giderek, istekleri ve taleplerini almak için mahkemeye müracaat edebilir. Bütün bu gelişmeler Boşanma davası avukatı tarafından yapıldığı takdirde, hem taleplerin karşılanması tatmin edici olur hem de istek ve ihtiyaca yönelik süreç daha az zorlayıcı geçer.

Boşanma davası avukatı aradığınız an için MAŞ Hukuk Bürosu olarak sizlere en kaliteli ve en profesyonel hizmeti sağlayabilmekteyiz. Ailesel konularınızda en kaliteli hizmeti alabilmek için, anlaşmalı boşanma ya da çekişmeli boşanma konularına ilişkin hukuk büromuz ile dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz. Sizin için can sıkıcı olan bu süreci birlikte atlatabiliriz. Bu sayede uzlaşma ya da anlaşmalı boşanma durumlarının yanı sıra çekişmeli boşanma için de talep listesi ve mal paylaşımına ilişkin çalışmalar kısa sürede hazırlanır.

Leave A Comment

All fields marked with an asterisk (*) are required