Boşanma Davası Avukatı

Boşanma Davası Avukatı

Medeni hukuk bir alt dalı olarak aile hukukuna bakmaktadır. Burada boşanma velayet, nafaka ve mal paylaşımı gibi konuların da içerisinde yer aldığı önemli, hayatımızın içinden olan konuların değerlendirilme süreci işlemektedir. Bu süreç her ne kadar can sıkıcı olsa da tecrübeli bir Boşanma Davası Avukatı ile üstesinden gelinmesi gereken hayata dair önemli yaklaşımlardır.

Boşanma aşamasında hukuki dalda yardım alabilmek kişilerin zorlu süreçlerini kolaylığa çeviren bir durumdur. Bunun için de boşanma sürecinde en profesyonel hizmetin sağlanması gerekmektedir. Her davanın olduğu gibi boşanma davalarının da belli başlı hazırlık süreçleri ve dava aşama süreçleri bulunmaktadır. Bunun için profesyonel avukatlarımız sizin bu sürece hazır olmanız ile alakalı olarak bir gözlem yapar. Üçüncü bir kişi olarak kişinin boşanmaya hazır olduğunu ve belirtilen durumu değerlendirmesinin ardından anlaşma süreci ya da çekişme sürecindeki durumlara ilişkin dava hazırlığında bulunur. Her boşanma davasının bir sebebi olması gerekmektedir. Sebep bulunmadan boşanma davası açılamaz.

Boşanma Sebepleri

  • Kötü muamele, onur kırıcı veya küçük düşürücü davranışta bulunmak
  • Aldatmak
  • Küçük düşürücü hareketlerde bulunmak
  • Eşlerin birinde akıl hastalığı durumu bulunması
  • Ahlak dışı bir hayat sürmek
  • Ortak olan konutun terk edilmesi
  • Evlilik birliğinin temelinden sarsılmış bulunması
  • Hayata kast etme

Yukarıda yer alan boşanma sebepleri sadece örnek davalardan oluşturulmuş birer sebeptir. Her boşanmanın sebebi, her ailenin farklı olması gibi, farklıdır. Boşanma sırasında her iki taraf da dinlenir her iki tarafın da bu boşanma davası sürecinden farklı talepleri bulabilir. Arabuluculuk yöntemi ile anlaşmalı bir yol izlenebilir ya da kişiler ispat yoluna giderek, istekleri ve taleplerini almak için mahkemeye müracaat edebilir. Bütün bu gelişmeler Boşanma davası avukatı tarafından yapıldığı takdirde, hem taleplerin karşılanması tatmin edici olur hem de istek ve ihtiyaca yönelik süreç daha az zorlayıcı geçer.

Boşanma davası avukatı aradığınız an için MAŞ Hukuk Bürosu olarak sizlere en kaliteli ve en profesyonel hizmeti sağlayabilmekteyiz. Ailesel konularınızda en kaliteli hizmeti alabilmek için, anlaşmalı boşanma ya da çekişmeli boşanma konularına ilişkin hukuk büromuz ile dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz. Sizin için can sıkıcı olan bu süreci birlikte atlatabiliriz. Bu sayede uzlaşma ya da anlaşmalı boşanma durumlarının yanı sıra çekişmeli boşanma için de talep listesi ve mal paylaşımına ilişkin çalışmalar kısa sürede hazırlanır.

Leave A Comment

All fields marked with an asterisk (*) are required