Kadına Şiddet Avukatı

Kadına Şiddet Avukatı; kadınların temel insan haklarından mahrum edildiği ve aile içi şiddet gibi durumları hukuki yoldan çözmeye çalışan kişidir. Kadınlar her ortamda şiddete uğrayabilmektedir. Eğer fiziksel, ekonomik, psikolojik, cinsel şiddete uğruyorsa ya da uğrama ihtimali varsa; ısrarlı takip mağduruysa kadına şiddet avukatlarına başvurulabilir.

Kadına şiddet avukatları bütün bu konular ve aile içi şiddet davalarına bakmaktadır. Kadına şiddet avukatlarına genel olarak kadın hakları savunucusu avukat veya kadın hakları savunucusu da denmektedir.

Kadına Şiddet Davalarına Hangi Mahkemeler Bakar?

Kadına şiddet ve aile içi şiddet davalarına Asliye Ceza veya Ağır Ceza mahkemelerinde görülür. Mahkemelerin karar verebilecekleri en alt ve an üst ceza miktarı değişiklik gösterebilmektedir. Kadın hakları savunucusu Ankara ilinde bu konu hakkında size yardım edebilecek işinde başarılı çokça avukat bulunmaktadır.

Kadına şiddet davaları iki şekilde yürütülmektedir. Birinci olarak mağdur olan kadının şikayetçi olduğu kişiyle alakalı şikayetine dair yeterli delil ve belgesi ile kamu davası olarak açılabilir. İkincisi ise eğer delil yoksa şikâyeti doğrulamak adına mahkeme kararı ile seçilen hastaneye sevk işlemleri yapılarak darp cebir raporu aldırılıyor. Bu raporda alınan şiddeti ve boyutunu, şiddetin sağlık sorunu oluşturup oluşturmadığını, oluşturuyorsa kalıcı olup olmadığını, mağdurdaki şiddet ile gelen travma ve boyutlarını görebiliyor ve mahkemeye hastane onaylı açık bir delil verebiliyorsunuz. Bunların dışında iyi bir kadına şiddet avukatı desteği almanız kısa süre içerisinde bu davaları kazanmanıza yardımcı olmaktadır.

Kadına Şiddet Avukatlarından Destek Almak

Kadına şiddet avukatı sayesinde şiddet görüyorsanız veya görme ihtimaliniz olduğunu düşünüyorsanız hukuki yöntemlerle bu sorun giderilebilir. Kadına şiddet avukatları fiyatları avukatın uzmanlık alanına ve kazandığı dava sayısına göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Kadına şiddet avukatları, meydana gelmiş ya da gelme ihtimali olan şiddet karşılığında hukuksal hakların savunulabilmesine yardımcı olmaktadır. Bu süreç içerisinde şiddetin nasıl olduğu önemli değildir. Psikolojik şiddet ve benzer durumlar için de kadına şiddet avukatlarından destek alabilmek mümkündür. Avukatlardan alacağınız hukuksal destek sayesinde haklarınızı savunabilirsiniz. Ayrıca şiddet uygulayan bireyin de ceza alabilmesi için kadına şiddet avukatlarından destek alınması gerekmektedir.

İletişim

Leave A Comment

All fields marked with an asterisk (*) are required