Kıdem Tazminatı Avukatı Ankara

Kıdem Tazminatı Avukatı Ankara

Kıdem Tazminatı Avukatı Ankara kıdem tazminatı nedir bir işçinin işten ayrılamaya karar verdiği veya iş verenin işçiyi bazı sebeplerden dolayı çıkartmak istediği durumlarda işçinin bazı hakları vardır. Bunlardan biri kıdem tazminatı diğeri ise ihbar tazminatı ihbar tazminatı işçinin işten çıkarılacağını 15 gün önceden söylemek bireyin  haberdar olması gerekmektedir. Bunu haber vermediği taktirde işçin ihbar tazminatı hakkı da doğar. Kıdem tazminatı ise işçinin  çalıştığı hizmet yılı mesaileri gibi haklarını toplu bir şekilde almasıdır

Kendinizi iş ilişkinizin sonuna yaklaşırken bulursanız – karşılıklı anlaşmayla veya başka bir şekilde – kariyerinizin bu bölümünü mümkün olduğunca fazla güvenlik ve düşünce ile kapatmak isteyeceksiniz büyük olasılıkla yıllarca sıkı çalışmaya başladınız ve şirketinize sadakat ve bağlılıkla hizmet etmek için çok şey feda ettiniz. İşvereninizin çabalarınız için cömert bir kıdem tazminatı paketi şeklinde size biraz saygı göstermesini beklemek mantıksız değildir.

Ancak, bir iş sözleşmesi veya toplu iş sözleşmesi aksini söylemedikçe veya yasaların yasakladığı nedenlerle haksız yere feshedilmedikçe, yakında müstakbel eski şirketinizin size hiçbir borcu yoktur. Illinois’de kıdem tazminatı paketi yasaları yoktur, işvereninizin size haftalarca veya aylarca kıdem tazminatı  alma  hakkınız vardır.

Kıdem Tazminatı Avukatı Ankara Bu, kıdem tazminatını güvenceye almak ve kendiniz ve aileniz için bir çıkış paketinin faydalarını en üst düzeye çıkarmak, şirket lehine kasıtlı olarak çarpıtılmış sözleşmeler önerecek ve hazırlayacak yüksek ücretli avukatlar tarafından tavsiye edilen şekilde müzakere ediyor. Şirketin tüm kartları elinde tuttuğu da görünebilir; sonuçta, tazminat ve diğer karşılıkları isteyen sizsiniz.

İşverenler, herhangi bir tür kıdem tazminatı teklif edip etmemeye karar verirken genellikle eski çalışanların koşullarını duruma göre değerlendirecektir. Eski çalışanın şirketteki sicili, çalışma süresi ve çalışanın ayrılma koşulları gibi işverenin kıdem tazminatına ilişkin kararını birçok faktör etkileyebilir

Kıdem Tazminatı Avukat Ücretleri

Kıdem tazminatı ücretleri davaların boyutuna göre değişmektedir  daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Leave A Comment

All fields marked with an asterisk (*) are required