Ticaret Hukuku Avukatı

Ticaret Hukuku Avukatı Ankara

Ticaret hukuku avukatı Ankara hizmeti ile işletmelerinizde yaşadığınız problemleri en kısa dava süreçleriyle halledebilmektesiniz. Ticaret avukatı, ticari hukuk dalında uzmanlaşmış avukattır. Günümüzde ticaret oldukça gelişmiş bir haldedir. Bundan dolayı ticari anlaşmazlıklarda ortaya çıkmıştır. Bu anlaşmazlıkların çözümü için hukuki bir süreç gerekmektedir. Ankara hukuk büroları içerisinde birçok ticari hukuk avukatı büroları vardır.

İşletmenin hukuki işlerinin yönetilmesi ve düzene girmesi için ticaret hukuku avukatına ihtiyacı vardır. Ticaret hukuku avukatının sunduğu hizmetler oldukça fazladır. Bir danışman olarak hizmet veren ticaret avukatları aynı zamanda devam eden dava sürecini de takip etmektedir. Ticaret hukuku avukatı bünyesinde çalıştığı işletmenin davasını yürütmektedir.

Ticaret Hukuku Avukatı Ne İş Yapar?

Ticaret hukuku avukatı Ankara hizmeti sayesinde en bilgili ticaret avukatlarına ulaşabilirsiniz. Ticaret hukuku avukatları işletmelerin yaşayacağı sorunları öngörmektedir. Bu öngörüyü yaptıktan sonra bununla ilgili bir tedbir alıp çözüm oluşturmaktadır. İşletmelerinizin devam eden hukuki süreçlerini yönetmektedir. Bu davalar ile ilgili sürekli raporlar hazırlayıp sunmaktadır. Davaların olumlu yönde sonuçlanması için çaba sarf etmektedirler. Bunları sadece şirket ve işletmelere değil ticaret ile uğraşan bireysel kişilere de yapmaktadırlar.

Ticari hukuk avukatları Ankara hizmeti Ankara şehri başta olmak üzere tüm Türkiye’de hizmet vermektedir. Ticari davalara yönelik hizmet veren ticari hukuk avukatı bunun yanı sıra birçok hizmet sunmaktadır. Bu hizmetler şu şekildedir;

  • Şirketlerin kurulması, bölünmesi, birleşmesi, sona ermesi, iflası,
  • Şirket esas sözleşmesinin hazırlanması, değiştirilmesi, tescili,
  • Ticaret adı ve işletme unvanı ile ilgili hukuki işlemler,
  • Kurul toplantıları ile kararlarına ilişkin işlemler,
  • Şirket ortaklarının avukatlığını yürütme,
  • Ticari sözleşmelerin hazırlanması,

Gibi işlemleri ticari hukuk avukatı yürütmektedir. Şirketlerin ihtiyaç duyduğu bu tarz hizmetlerde devamlı olarak hizmet veren bir ticari avukatın olması fayda sağlamaktadır. Gümrük davaları, ithalat ve ihracat sonucunda haksız doğan haksız rekabet ile ilgili davalarınız ile uluslararası ticaret hukukuna hakim avukatlar ilgilenmektedir.  Ankara uluslararası avukat hizmeti için bizleri tercih edebilirsiniz.

Ticaret Avukatı Bulundurma Zorunluluğu

Ticaret hukuku avukatı Ankara hizmeti sayesinde şirketlerinizin tüm hukuki prosedürlerine kurum avukatları tarafından bakılmaktadır.  Anonim şirketlerde avukat bulundurma zorunluluğu Avukatlık Kanunu madde 35 ile hükme bağlanmıştır. Esas sermaye miktarı 250.000 lirayı aşan tüm anonim şirketlerin şirket avukatı bulundurma zorunluluğu vardır.

Sözleşmeli avukat zorunluluğunu yerine getirmeyen şirketler yaptırım ve cezalar ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Bu yaptırım şirkette ticari hukuk avukatının bulundurulmadığı her ay için asgari ücretin brüt tutarının 2 katıdır. Bu cezalar bölge Cumhuriyet başsavcısı tarafından verilmektedir. En iyi Ankara ticaret hukuku avukatları bünyemizde bulunmaktadır. Bizleri tercih ederek en kaliteli ve güvenilir ticaret hukuku avukatı hizmeti alabilir hem de olası bir ceza durumundan kurtulabilirsiniz. Bu hizmetimiz en uygun fiyata sunulmaktadır.

İletişim için tıklayınız

Türk Medeni Kanunu

Leave A Comment

All fields marked with an asterisk (*) are required