Ticaret hukuku avukatı Ankara

Ticaret Hukuku Avukatı Ankara

Ticaret hukuku avukatı Ankara hizmeti; ticaretle ilişkili olan birçok davaya hukuksal destek verilmesini sağlamaktadır. Ticaret hukuku ticaret mevzuatlarını içeren ve bu kapsama yürütülen ticareti ele alan bir hukuktur. Genel ticaret hükümleri ile bu hukuk alanı şekillenir. Ticaret hukuku avukatı sadece bu mevzuatlara göre hareket ederek sizlere hukuksal destek sağlar. 

Ticaret hukuku avukatı Ankara ilinde meydana gelen ticaret sorunlarının kısa süre içerisinde çözüme ulaştırılmasını sağlamaktadır. Bu aşamada tüm işlemler, hukuksal yöntemler uygulanarak gerçekleştirilmektedir. Bu aşamalar ve davalar içerisinde sermaye piyasası kanunu, banka kartları, kredi kartları ve alacak davaları yer almaktadır. Ticaret avukatı Ankara ile ticaretle ilişkilendirilen her şey belli kanunlar çerçevesinde yürütülmektedir. Avukatlardan alacağınız hukuksal destek kısa süre içerisinde çıkarlarınızın korunmasını sağlamaktadır.

Türk Ticaret Hukuku ve Davaları

Ticaret hukuku avukatı Ankara geniş bir ticaret alanında sizlere hizmet vermektedir. Ticaret hukuku avukatları başta olmak üzere bu alanda çalışmayan diğer avukatlarda bu mevzuata göre işlemlerini yürütmekteler. Yargıda alınan kararlar ya da avukat savunmalarının her biri kanuna göre yürütülür.

Ankara ticaret hukuku avukatları ticaret hukukunda kendi alanlarıyla ilgili davalara bakarlar. Bu davalar üç sınıfa ayrılır. Bunlar nispi davalar, havale davalar ve vedia telif davalarıdır. Bu davalardan birinde şikayetçi olan kişiler ticaret davası avukatları ile anlaşarak sürece başlarlar.

Türk Ticaret Kanunu ve Kapsamları

Ticaret hukuk avukatı Ankara hizmetinin sunulduğu alanlar şu şekildedir;

  • Şirketler hukuku
  • Taşıma hukuku
  • Deniz ticareti hukuku
  • Ticari işletme hukuku
  • Sigorta hukuku
  • Kıymetli evrak hukuku

Ticaret hukuku avukatı ne iş yapar sorusuna bu şekilde yanıt verilebilir. Yukarıda sayılan tüm yürütmeler ticaret hukuku avukatlarının alanlarında yer alır.

Ankara hukuk büroları davaları inceleyip detaylandırarak hukuksal yollara başvurur. Bu davalar arasında ticareti ihlal eden ya da suç işleyen kişilere yönelik süreçler intikal eder. Ankara uluslararası avukatlar kanun kapsamında davaları kendi içinde sınıflandırıp ona göre müdafaa oluştururlar. Müdafaaları hukuk nezdinde geçerse o zaman davayı açan kişi süreci kazanarak sonlandırır. Davalar sürece göre kısa ya da uzun sürebilir.

İletişim için tıklayınız

Türk Medeni Kanunu

Leave A Comment

All fields marked with an asterisk (*) are required