Velayet Davası Avukatı

Velayet Davası

Velayet davası, reşit olmayan çocuk üzerinde bulunan hakkın anne ve babaya ait olması gerekirken eşlerden birinin diğerine karşı açmış olduğu üzerinde bulunmayan velayeti alma talebi doğrultusunda gerçekleştirilen hukuki süreci ifade etmektedir. Velayet davaları, Aile Mahkemesi tarafından yürütülmektedir.

Anne ve babaların çocukların bakımını sağlamak, onları korumak, onları gözetmek, onların yetiştirilmelerini ve eğitimlerini sağlamak gibi görevleri bulunmaktadır. Onların iyi ve ahlaklı birer birey olarak yetiştirilmeleri anne ve babanın sorumluluğundadır. Evliliğini bitirmek isteyen çiftlerden çocukların Velayet Davası konusundaki resmiyet istemi çocukların gelecek planlamalarının yapılabilmesi için gereklidir. Boşanmalarda çocukların psikolojileri gözetilmeli ve onların mümkün olduğunca olayın dışında tutulması sağlanmalıdır.

Velayet Davası mahkeme çocuğun görüşünü de almaktadır. Bu bağlamda çocuğun kendi görüşünü bildirebilmesi için gerekli görülen yaş 8 olarak ifade edilmiştir. 8 yaşında ve 8 yaşından büyük çocukların velayet düzenlemeleri yapılmadan önce kesinlikle görüşleri alınmaktadır.

Velayet davalarında velayet kendisine verilen ebeveynin bu durumdan yeterince yararlanamaması veya durumun gerekliliklerini yerine getiremiyor olması durumunda değişikliklere gidilebilmektedir. Velayetin değiştirilmesi davaları, çocuğun menfaatinin gözetilmiyor olması durumunda açılabilir.

Bu durum Türk Medeni Kanununda yer alan 183. Maddede ifade edilmiştir: “Ana veya babanın başkasıyla evlenmesi, başka bir yere gitmesi veya ölmesi gibi yeni olguların zorunlu kılması hâlinde hâkim, resen veya ana ve babadan birinin istemi üzerine gerekli önlemleri alır.”

Çocuğun menfaatinin gözetilmediği veya ebeveynin görevlerini yerine getiremediği durumlarda velayet kaldırılabilir. Velayetin kaldırılması davalarında anne veya babanın hasta olması, farklı yerlerde bulunmaları nedeniyle görevlerini yapamamaları, anne veya babanın tecrübe eksikliği, anne veya babanın çocuğun ihtiyaç duyduğu ilgiyi ona göstermemesi gibi durumlar bulunabilmektedir. Velayetin hem anneden hem babadan kaldırılması durumunda çocuğa bir vasi atanması gerçekleşir.

Velayet davalarının detayları hakkında bilgi sahibi olmak ve velayet davanıza ilişkin hukuki desteklerden faydalanmak için Mas Hukuk Bürosu ile irtibat sağlayabilirsiniz.

Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Anlaşmalı boşanma avukatı, boşanma davalarını anlaşmalı olarak sonlandırmak isteyen çiftlere gereken hukuki destek ve hukuki danışmanlık gibi hizmetleri sağlamakta olan alanında uzman boşanma avukatlarını ifade etmektedir. Anlaşmalı boşanmalar, evliliğini sonlandırmak isteyen çiftlerin bu hususta her türlü konuda bir anlaşmaya varmış olmaları sonucunda gerçekleştirilmektedir. Anlaşmalı boşanmaların gerçekleşebilmeleri için tarafların ikisinin de bunu kabul etmeleri gerekir. Taraflardan birisi anlaşmalı boşanma şartlarını ihlal ederse boşanma davaları artık anlaşmalı boşanma olmaktan çıkar. Anlaşmalı boşanmalar hakkında daha fazla ve detaylı bilgi alabilmek ve anlaşmalı boşanma davalarınızda hukuki destek alabilmek için Mas Hukuk Bürosu ile iletişime geçebilirsiniz.

En İyi Boşanma Avukatı

En iyi boşanma avukatı, boşanma davanızda sizlere en iyi hizmeti sunabilecek alanında uzman boşanma avukatlarını ifade etmektedir. Boşanma davaları zaman zaman uzun sürebilen ve duygusal yoğunluklu süreçleri içerdiklerinden bir boşanma avukatından destek alınması önerilmektedir. Boşanma davanızda profesyonel bir boşanma avukatından destek almak için Mas Hukuk Bürosu ile irtibat sağlayabilirsiniz.

Ankara En İyi Boşanma Avukatı Tavsiye

Ankara en iyi boşanma avukatı tavsiye, Ankara bölgesinde boşanma davaları ile ilgilenmekte olan profesyonel avukatları ifade etmektedir. Ankara`da boşanma avukatlarından detaylı bilgi almak için Mas Hukuk Bürosu ile iletişime geçebilirsiniz.

Batıkent Boşanma Avukatı

Batıkent boşanma avukatı, Batıkent bölgesinde hizmet vermekte olan boşanma avukatlarını ifade etmektedir. Batıkent boşanma avukatları hakkında detaylı bilgilere erişmek için Mas Hukuk Bürosu ile iletişime geçebilirsiniz.

Tecrübeli Boşanma Avukatı

Tecrübeli boşanma avukatı, boşanma davalarında sıklıkla görev almakta olan avukatları ifade etmektedir. Tecrübeli boşanma avukatlarından destek almak için Mas Hukuk Bürosu ile iletişime geçebilirsiniz.

Ankara En İyi Boşanma Avukatı

Ankara en iyi boşanma avukatı, Ankara`da görev yapmakta olan boşanma avukatlarını ifade etmektedir. Ankara`da boşanma davaları hakkında detaylı bilgi almak ve bir boşanma avukatı ile görüşme sağlamak için Mas Hukuk Bürosu ile iletişime geçebilirsiniz.

Boşanmada Mal Paylaşımı

Boşanmada mal paylaşımı, boşanma davalarında en çok sorun yaşanan hususlardan biridir. Boşanmada mal paylaşımları hakkında hukuki destek almak için Mas Hukuk Bürosu ile irtibat sağlayabilirsiniz.

Ankara Boşanma Avukatı Ücretleri 2022

Ankara boşanma avukatı ücretleri 2022, Ankara`da boşanma davaları için gereken ücretleri ifade etmektedir. Boşanma avukatı ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için Mas Hukuk Bürosu ile irtibat sağlayabilirsiniz.

Leave A Comment

All fields marked with an asterisk (*) are required